Aktualności

Od dziś wszyscy mamy ciepło

Już od dziś mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu oraz Opolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość" mogą korzystać z ciepła systemowego Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.

Przypominamy, iż opolski system ciepłowniczy jest w pełni gotowy, aby dostarczać ciepło do klientów przez cały rok. Stosowane w ECO rozwiązania techniczne pozwalają, aby ciepło w grzejnikach mieszkańców Opola pojawiało się dokładnie wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej progu ustalonego w umowie na dostawę ciepła. W panujących obecnie warunkach pogodowych wystarczy, że urządzenia włączą się automatycznie na kilka godzin w ciągu doby, aby zapewnić komfort cieplny w mieszkaniach w czasie chłodnych jesiennych poranków i wieczorów. 
Wciąż popularnym rozwiązaniem stosowanym przez naszych klientów jest wyłączenie dostaw ciepła kiedy wiosna na dobre zagości w Opolu. Z technicznego punku widzenia nie jest to działanie konieczne. Węzły cieplne ECO po prostu nie podają ciepła powyżej określonej temperatury, nie ma zatem możliwości, aby doszło do przypadkowego uruchomienia ogrzewania. Biorąc pod uwagę poziom automatyzacji dostaw ciepła i stosowane technologie jego dystrybucji aż do grzejnika w mieszkaniu, wyłączanie ogrzewania znajduje uzasadnienie jedynie w przypadku konieczności dokonania remontów na instalacji wewnętrznej.

Niezależnie od prognoz pogody ECO jest przygotowane, aby ciepło systemowe znalazło się w domach naszych klientów już dziś.
Do góry