Aktualności

Rekordowe wsparcie wydziału medycznego przez opolski koncern ciepłowniczy!

Pula środków przekazywanych przez opolski biznes na budowę wydziału medycznego Uniwersytetu Opolskiego dzięki Energetyce Cieplnej Opolszczyzny powiększy się o 200 tys. zł.

- Uniwersytet Opolski to jeden z naszych strategicznych klientów. Często podkreślamy znaczenie naszej współpracy i to, że łączy nas znacznie więcej niż tylko współpraca biznesowa – mówi Monika Stypułkowska Członek Zarządu ECO ds. Ekonomicznych – Z wielką powagą traktujemy zarówno sprawę edukacji przyszłych pokoleń, jak też rozwój miasta Opola, dlatego wspieramy utworzenie Wydziału Medycznego nie tylko słowem, ale konkretną kwotą.

Powstający właśnie na terenie kampusu uniwersyteckiego przy ul. Oleskiej budynek Collegium Medicum będzie zasilany ciepłem z opolskiej elektrociepłowni. Jednak dla ECO, jako dużego gracza na krajowym rynku energetycznym, nie mniej ważny niż biznesowy, jest społeczny wymiar tej inwestycji.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że otwarcie Wydziału Medycznego to jedna z najlepszych opolskich inwestycji, z której korzyści czerpać będą mieszkańcy naszego miasta, jak też regionu – stwierdza Paweł Krawczyk Członek Zarządu ECO ds. Operacyjnych. - Nasza spółka mocno angażuje się w działania proekologiczne – inwestycyjne i edukacyjne, mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców Opola. Teraz idziemy o krok dalej, wspierając Uniwersytet Opolski w kształceniu przyszłych lekarzy.


Foto WM

zdj. Konferencja prasowa z 7 kwietnia 2017r. z udziałem (od lewej): Wiesława Piątkowska-Stepaniak - Prorektor ds. Zarządzania i Rozwoju UO, Paweł Krawczyk - Członek Zarządu ECO SA ds. Operacynych, Marek Masnyk - Rektor Uniwersytetu Opolskiego, Arkadiusz Wiśniewski - Prezydent Opola, Monika Stypułkowska - Członek Zarządu ECO SA ds. Ekonomicznych


Partnerstwo ECO i Uniwersytetu Opolskiego od lat jest wielowymiarowe i dotyczy kilku płaszczyzn współpracy. ECO wspiera działalność dydaktyczno - naukową realizowaną przez Uniwersytet. Sfinansowana przez ECO unikatowa pracownia kryminalistyczna, pozwala wejść Wydziałowi Prawa i Administracji do czołówki ośrodków kształcących przyszłych kryminologów. Wiedza praktyczna i doświadczenie biznesowe to obszary, które ECO udostępnia studentom poprzez zaangażowanie w realizację z Uniwersytetem Opolskim projektu stażowego "Gotowi na rynek pracy!". Spółka jest członkiem Rady Gospodarczej powołanej niedawno przez rektora Uniwersytetu Opolskiego. ECO czynnie wspiera też sport akademicki, czego przykładem jest osiągająca sukcesy drużyna siatkówki żeńskiej ECO UNI Opole.

Do góry