Aktualności

Drużyna Zet już tu jest! ECO uczy dzieci jak dbać o czyste powietrze

4 grudnia o godzinie 17:00 z okazji Mikołajek Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA zaprosiła najmłodszych wraz z opiekunami do swojej siedziby na ulicę Harcerską 15 w Opolu. Goście mogli zobaczyć elektrociepłownię i spotkać się z prawdziwym Św. Mikołajem.

Najważniejszą atrakcją Mikołajek był jednak oczekiwany przez najmłodszych premierowy pokaz spektaklu pt. „Drużyna Zet” w reżyserii Andrzeja Czernika, znanego opolskiej publiczności aktora, reżysera i dyrektora Teatru EKO Studio z Opola. Fabuła spektaklu ECO i Teatru EKO Studio dotyka niezwykle aktualnego problemu smogu i tzw. niskiej emisji, która powstaje w wyniku ogrzewania domów przestarzałymi piecami na paliwo stałe. 

ECO od wielu lat prowadzi intensywne działania mające na celu poprawę jakości powietrza w miastach. Ważnym elementem tego procesu jest edukacja skierowana do najmłodszych. „Drużyna Zet” to kolejne przedstawienie, które ma za zadanie zaszczepić w młodym pokoleniu wrażliwość na kwestie związane z wpływem każdego z nas na jakość powietrza. – mówi Paweł Krawczyk, członek Zarządu ECO SA.

„Drużyna Zet” wyruszy ze swoją misją już wkrótce. Spektakl będzie pokazywany dzieciom w ogrzewanych przez ECO przedszkolach w pierwszej połowie 2018 roku, nie tylko w Opolu i na Opolszczyźnie, ale również na terenie działania całej Grupy Kapitałowej ECO SA.
Wcześniej firma wyprodukowała inne przedstawienia edukacyjne, takie jak „Gajowy Badura” czy „Piotruś i Smog”. Dotychczas, od 2008 roku cykl spektakli edukacyjnych zobaczyło blisko 50 000 dzieci w miejscowościach z terenu 10 województw ogrzewanych przez ECO.

 mikolajki
Dzieci bawiły się świetnie, ale też nauczyły się że trzeba dbać o powietrze

Do góry