Aktualności

„Przyszłość” bez smogu

Skąd bierze się smog? Jak wpływa na zdrowie ludzi i zwierząt? Jak zadbać o czyste powietrze? Na te pytania poznały odpowiedź dzieci, mieszkańcy Opolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. Z okazji trwających ferii zimowych Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA zaprosiła dziś najmłodszych wraz z opiekunami na premierowy pokaz nowego spektaklu edukacyjnego pt. „Drużyna Zet”.

Spektakl w reżyserii znanego opolskiej publiczności aktora Andrzeja Czernika odbędbył się 23 stycznia (wtorek) w Teatrze EKO Studio w Opolu przy ul. Armii Krajowej 4 o godzinie 10:00. Uczestniczyło w nim blisko 80 dzieci z klubów osiedlowych OSM „Przyszłość”: Chaberek, Feniks i Zaodrze.

Druzyna Z premiera w EKO StudioNajmlodsi mieszkancy OSM Przyszlosc
ECO od wielu lat prowadzi intensywne działania mające na celu poprawę jakości powietrza w miastach. Ważnym elementem tego procesu jest edukacja skierowana do najmłodszych. „Drużyna Zet” to kolejne przedstawienie, które ma za zadanie zaszczepić w młodym pokoleniu wrażliwość na kwestie związane z wpływem każdego z nas na jakość powietrza. – mówi Paweł Krawczyk, członek Zarządu ECO SA.

„Drużyna Zet” wkrótce po feriach wyruszy ze swoją misją do dzieci z miast, w których ECO dostarcza energię cieplną. Spektakl będzie pokazywany dzieciom w ogrzewanych przez ECO przedszkolach w pierwszej połowie 2018 roku, nie tylko w Opolu i na Opolszczyźnie, ale również w Tarnobrzegu, Kutnie, Malborku i Jeleniej Górze. Łącznie „Drużynę Zet” zobaczy około 10 000 najmłodszych.
Do góry