Aktualności

feed-image

Centrum prasowe

Czyste powietrze dla Opola

W jubileuszowym dla Opola roku odbywa się w naszym mieście sporo różnych wydarzeń. Większość w pięknych opolskich plenerach. Korzystając z aktywności na świeżym powietrzu warto pomyśleć o zimie i już teraz zadbać o to, by czyste powietrze w Opolu miało szansę stać się całorocznym standardem.

Realizowany wspólnie przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny i Miasto Opole program "Czyste powietrze - oddech dla Opola" to inicjatywa zmierzająca do poprawy stanu jakości powietrza w Opolu. Program jest pakietem kompleksowych działań i konkretnych kwot wsparcia dla wszystkich tych, którzy zdecydują się zrezygnować z nieekologicznych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym i zamienić je na jedno z ekologicznych rozwiązań. A jest w czym wybierać.

Dofinansowanie Miasta można uzyskać na podłączenie do ciepła systemowego, montaż pompy ciepła, zastosowanie ogrzewania gazowego, elektrycznego lub olejowego, jak również montaż kotła spełniającego minimalny standard emisyjny zgodny z 5 klasą, jeżeli korzystanie z tego typu sposobu ogrzewania jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Optymalne rozwiązanie jest zależne od wielu czynników. Jednak o dobór najlepszego z nich mieszkańcy Opola nie muszą się martwić. W wyborze najkorzystniejszego sposobu ogrzewania, przeprowadzeniu całej procedury pozyskania środków, a nawet w wykonaniu robót budowlanych pomoże opolanom Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

- Wiedza i doświadczenie pracowników ECO są dostępne dla mieszkańców miasta Opola również w zakresie innych niż ciepło systemowe ekologicznych źródeł ciepła – mówi dr inż. Wojciech Radziewicz, prokurent w spółce ECO SA – Nasi inżynierowie, w każdym przypadku indywidualnie pomogą wybrać najkorzystniejsze technicznie i ekonomicznie rozwiązanie. Ze swojej strony gwarantujemy, iż każdy, kto zechce skorzystać z programu „Czyste powietrze – oddech dla Opola” otrzyma pełną kalkulację kosztów i kompleksowe doradztwo. Oczywiście nasi specjaliści zajmą się również sprawami związanymi z załatwieniem wszystkich formalności związanych z finansowaniem całej inwestycji.

- W ramach działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji opracowaliśmy program wyjątkowy w skali kraju – wyjaśnia prezydent Arkadiusz Wiśniewski – Łączymy siły, aby poprzez system zachęt dla mieszkańców oraz profesjonalnego doradztwa stopniowo poprawiać jakość powietrza w mieście – dodaje.

Wsparcie finansowe Miasta Opole w programie jest bardzo atrakcyjne na tle analogicznych programów realizowanych przez samorządy w całej Polsce. Na przykład wspólnota mieszkaniowa składająca się z 10 lokali może liczyć na dofinansowanie do budowy węzła cieplnego oraz wykonanie wewnętrznych instalacji w częściach wspólnych i w lokalach, w wysokości do 50 tysięcy złotych, w przypadku podłączenia do ciepła systemowego. Indywidualni odbiorcy ciepła mogą na przykład skorzystać z dofinansowania do zakupu i instalacji ogrzewania gazowego w wysokości do 7 tysięcy złotych. Tyle samo otrzymają osoby, które zdecydują się na instalację np. pompy ciepła. Dodatkowo opolanie mogą skorzystać z innych źródeł finansowania, jak na przykład preferencyjna pożyczka z WFOŚiGW w Opolu. Pomoc w załatwieniu wszelkich formalności oferuje ECO.

- W ramach realizacji programu będziemy prowadzić działania edukacyjne, powstaną też mobilne punkty informacyjne ECO, dostępne dla mieszkańców Opola podczas miejskich wydarzeń plenerowych - dodaje Paweł Krawczyk, członek Zarządu ECO SA - Mało kto myśli latem o smogu, ale kiedy zaczynamy go już czuć jest za późno na kompleksowe i skuteczne działania – podsumowuje - w tym zakresie, z całą mocą działa zasada, która mówi że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Więcej informacji tutaj

oddech dla Opola

ECO i UO przygotowały studentów do pracy

Na kserowaniu się nie znają za to wiedzą, w jaki sposób można w praktyce zapewnić w firmie wysokie standardy w zakresie logistyki i ochrony środowiska. 31 studentów Uniwersytetu Opolskiego odbyło praktyki w ECO w ramach projektu „Gotowi na rynek pracy!”. Program praktyk został przygotowany przez specjalistów z ECO we współpracy z kadrą naukową Uniwersytetu Opolskiego.Praktyki w ECO odbywały się w dwóch spółkach będących częścią Grupy Kapitałowej ECO – ECO SA i ECO Logistyka sp. z o.o. Łącznie każdy ze studentów pracował w firmie 100 godzin. Praktyki zostały podzielone na dwa etapy, tak, aby dać uczestnikom możliwie najpełniejsze przygotowanie zawodowe. Etap pierwszy objął szkolenia przystanowiskowe. Każdy z uczestników został przeszkolony w pracy na pięciu różnych stanowiskach związanych ze swoją specjalizacją. Etap drugi to tzw. case study – studenci wraz z opiekunem ze strony przedsiębiorstwa przeprowadzali analizę i przygotowywali rozwiązanie praktycznego problemu występującego w ECO.

Studenci pracowali w kilkuosobowych grupach. Każda grupa pracowała wspólnie ze specjalistami z ECO wykonując pracę, która faktycznie wykonywana jest w ECO. W programie praktyk znalazły się m.in.:

1.      Przygotowanie dokumentacji do rozszerzenia zakresu akredytacji Laboratorium Ochrony Środowiska ECO Logistyka Sp. z o.o.

2.      Optymalizacja rocznych dostaw węgla do wybranych ciepłowni w grupie kapitałowej z uwzględnieniem zmiennych warunków zaopatrzenia.

3.      Analiza ustawień powietrza podmuchowego dla kotła parowego OR50 N zainstalowanego na elektrociepłowni ECII Opole.

4.      Analiza monitorowania i raportowania emisji CO2 na przykładzie instalacji spalania paliw.

Projekt „Gotowi na Rynek Pracy!” jest kolejnym, który ECO realizuje wspólnie z opolskimi uczelniami. Ostatnie lata były okresem intensywnej współpracy z Uniwersytetem Opolskim. Firma aktywnie wspierała sport akademicki, którego owocem było utworzenie siatkarskiej drużyny kobiet ECO UNI Opole. ECO jest również jednym z głównych partnerów nowopowstającego kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego oraz sponsorem wyposażenie pracowni kryminalistyki, która już teraz służy studentom Wydziału Prawa i Administracji. Firma współpracuje także z Politechniką Opolską wspólnie realizując innowacyjne projekty badawcze oraz edukacyjne.

Dzień Dziecka w ECO

Baner www

Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO) zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka!

Najmłodszych wraz z opiekunami zapraszamy do ECO SA w Opolu przy ul. Harcerskiej 15

Będziemy nie tylko bawić, ale też uczyć dzieci w jaki sposób dbać o środowisko naturalne.

W programie m.in.:
1. Zwiedzanie jednej z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce.
2. Spektakl teatralny pt. "Piotruś i Smog" w wykonaniu aktorów z Teatru Ekostudio dotyczący zanieczyszczenia powietrza.
3. Konkurs ekologiczny z nagrodami.

Udział bezpłatny

Zgłoszenia proszę kierować drogą emailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
telefonicznie pod numerem 77 54 10 100 (w godz. 8:00 - 14:00),
lub poprzez zapisanie się na wydarzenie na Facebook'u klikając tutaj

Film: Dzień Dziecka w ECO 2016

Rekordowe wsparcie wydziału medycznego przez opolski koncern ciepłowniczy!

Pula środków przekazywanych przez opolski biznes na budowę wydziału medycznego Uniwersytetu Opolskiego dzięki Energetyce Cieplnej Opolszczyzny powiększy się o 200 tys. zł.

- Uniwersytet Opolski to jeden z naszych strategicznych klientów. Często podkreślamy znaczenie naszej współpracy i to, że łączy nas znacznie więcej niż tylko współpraca biznesowa – mówi Monika Stypułkowska Członek Zarządu ECO ds. Ekonomicznych – Z wielką powagą traktujemy zarówno sprawę edukacji przyszłych pokoleń, jak też rozwój miasta Opola, dlatego wspieramy utworzenie Wydziału Medycznego nie tylko słowem, ale konkretną kwotą.

Powstający właśnie na terenie kampusu uniwersyteckiego przy ul. Oleskiej budynek Collegium Medicum będzie zasilany ciepłem z opolskiej elektrociepłowni. Jednak dla ECO, jako dużego gracza na krajowym rynku energetycznym, nie mniej ważny niż biznesowy, jest społeczny wymiar tej inwestycji.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że otwarcie Wydziału Medycznego to jedna z najlepszych opolskich inwestycji, z której korzyści czerpać będą mieszkańcy naszego miasta, jak też regionu – stwierdza Paweł Krawczyk Członek Zarządu ECO ds. Operacyjnych. - Nasza spółka mocno angażuje się w działania proekologiczne – inwestycyjne i edukacyjne, mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców Opola. Teraz idziemy o krok dalej, wspierając Uniwersytet Opolski w kształceniu przyszłych lekarzy.


Foto WM

zdj. Konferencja prasowa z 7 kwietnia 2017r. z udziałem (od lewej): Wiesława Piątkowska-Stepaniak - Prorektor ds. Zarządzania i Rozwoju UO, Paweł Krawczyk - Członek Zarządu ECO SA ds. Operacynych, Marek Masnyk - Rektor Uniwersytetu Opolskiego, Arkadiusz Wiśniewski - Prezydent Opola, Monika Stypułkowska - Członek Zarządu ECO SA ds. Ekonomicznych


Partnerstwo ECO i Uniwersytetu Opolskiego od lat jest wielowymiarowe i dotyczy kilku płaszczyzn współpracy. ECO wspiera działalność dydaktyczno - naukową realizowaną przez Uniwersytet. Sfinansowana przez ECO unikatowa pracownia kryminalistyczna, pozwala wejść Wydziałowi Prawa i Administracji do czołówki ośrodków kształcących przyszłych kryminologów. Wiedza praktyczna i doświadczenie biznesowe to obszary, które ECO udostępnia studentom poprzez zaangażowanie w realizację z Uniwersytetem Opolskim projektu stażowego "Gotowi na rynek pracy!". Spółka jest członkiem Rady Gospodarczej powołanej niedawno przez rektora Uniwersytetu Opolskiego. ECO czynnie wspiera też sport akademicki, czego przykładem jest osiągająca sukcesy drużyna siatkówki żeńskiej ECO UNI Opole.

ECO wspiera Złote Dzieci

ECO objęła mecenatem program „Złote Dziecko" - edycja 2017. 

Program „Złote Dziecko” to projekt, który ma przygotować młodych sportowców do jak najlepszego funkcjonowania w świecie sportu i pomóc im w rozwoju sportowej kariery. Jego celem jest propagowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnego sportu wśród dzieci i młodzieży.
Młodzież biorąca udział w programie otoczena jest opieką trenerów, psychologa sportowego, trenera personalnego, dietetyka klinicznego, fizjoterapeuty oraz szkoleniowców. W ramach programu odbędą się sportowe CAMP’y, podczas których zawodnicy wezmą udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych w formie szkoleń i warsztatów prowadzonych m. in. przez wybitnych polskich sportowców.

Sukces pilotażowej edycji programu zrealizowanej w 2016 roku spowodował, że organizatorzy postanowili o dwukrotnym zwiększeniu liczby uczestników w drugiej edycji. Do udziału w projekcie aplikowało w 2017r. 56 młodych sportowców w dwóch kategoriach wiekowych 8-12 i 13-17 lat. Łącznie 24 sportowców zostało zakwalifikowanych do udziału w II edycji programu „Złote Dziecko”. Wybrańcy reprezentują takie dyscypliny sportowe jak: short track, judo, taekwon-do, piłka nożna, pływanie, szermierka, łyżwiarstwo figurowe, kajakarstwo, jeździectwo i karate.
 
Uroczystość wręczenia powołań do programu „Złote dziecko” odbyła się 20 marca.

17359453 1849961938610369 7940521276140061585 o

 
Do góry