Aktualności

feed-image

Centrum prasowe

E-Faktura - jak skorzystać?

Informacja dla naszych klientów.

Jak skorzystać z e-faktury ECO?

 

Wszyscy przeżywamy teraz szczególnie trudne chwile spowodowane zagrożeniem koronawirusem. Dlatego też w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich oraz ograniczenie tradycyjnej, papierowej wysyłki dokumentów do minimum, zachęcamy Państwa do skorzystania z faktury elektronicznej (e-faktury), będącej pełnowartościową fakturą VAT, stanowiącą podstawę prawną do rozliczeń podatkowych.

Dzięki skorzystaniu z tego rozwiązania, Państwa faktury w postaci pliku PDF będą błyskawicznie dostarczane na wskazaną skrzynkę e-mail. Wystawianie i dystrybucja e-faktur nastąpi od okresu rozliczeniowego, w którym otrzymamy wypełniony i podpisany z Państwa strony formularz „Zgody na wystawianie i przesyłanie e-faktur”, który w formie edytowalnej dołączamy do niniejszej informacji wraz z „Regulaminem wystawiania i przesyłania faktur drogą elektroniczną”.

Jeśli zdecydujecie się Państwo otrzymywać faktury elektroniczne prosimy o:

  • Zapoznanie się z „Regulaminem wystawiania i przesyłania faktur drogą elektroniczną”.
  • Wypełnienie, podpisanie „Zgody na wystawianie i przesyłanie e-faktur” i przesłanie jej skanu/zdjęcia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niezbędne dokumenty zamieszczamy w linkach poniżej:Zdalny kontakt z ECO

Zdalny kontakt z ECO

Szanowni klienci i kontrahenci, w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, jak i troską o zdrowie Państwa i naszych pracowników, od dnia 17 marca 2020 r. wszystkie Biura Obsługi Klienta Spółek Grupy Kapitałowej ECO pozostają dla Państwa zamknięte do odwołania.

Jak się skontaktować z ECO? 

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami poprzez portal e-bok oraz adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Pragniemy również poinformować, że telefoniczny kontakt z Biurem Obsługi Klienta ECO realizowany będzie w oparciu o telefony komórkowe od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Lista dostępnych numerów znajduje się na stronie Grupy Kapitałowej ECO http://www.ecosa.pl/klienci/biuro-obslugi-klienta-kontakt/bok-eco-sa.html

Informujemy również, że Pogotowie Ciepłownicze ECO czynne jest 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. W przypadku awarii prosimy o kontakt z pod numerem 77 5410432.

Jednocześnie zapewniamy naszych klientów, że dostawy ciepła oraz energii elektrycznej realizujemy w sposób ciągły z zachowaniem wszelkich standardów wynikających z łączących nas umów oraz obowiązujących przepisów prawa.

Zachęcamy również do skorzystania z elektronicznych faktur. Wszystkie informacje o naszych e-fakturach znajdą Państwo w tym miejscu.

Bezpieczeństwo naszych klientów, kontrahentów i pracowników jest naszym najwyższym priorytetem. Uważnie monitorujemy sytuację i w miarę jej rozwoju nasze dalsze działania będziemy opierać na informacjach i zaleceniach odpowiednich władz lokalnych i rządowych.

OZE jakiego jeszcze nie było!

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA współpracując z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu oraz zwycięzcami konkursu start-upowego Warm Up Your Business rozpoczyna prace projektowe, których celem jest przygotowanie innowacyjnego produktu o nazwie „Panel Wiatrowy”.

 

Panel Wiatrowy to rozwiązanie, które ma szansę zrewolucjonizować rynek instalacji odnawialnych źródeł energii. Jego przewagą na tle innych dostępnych technologii wykorzystujących siłę wiatru jest możliwość produkcji energii przy bardzo słabym wietrze. Dużą zaletą systemu jest jego skalowalność, łatwość montażu oraz przyjazna i bezpieczna konstrukcja. Atrakcyjna ma być również cena finalnego produktu.


Jak działa Panel Wiatrowy? Na prostokątnej ramie, której wymiary mogą być dowolne, montowane są pionowe turbiny wiatrowe (wirniki). Ich ilość dopasowywana jest do potrzeb odbiorcy. Gdy wieje wiatr, wirniki wprawiane są w ruch i kręcą się bezgłośnie wzdłuż pionowej osi obrotu. Prądnica, będąca elementem konstrukcji generuje energię elektryczną, która zaspokaja potrzeby energetyczne budynku. Nadwyżka wyprodukowanej energii może być przechowywana w magazynie energii i uzupełniać jej brak w okresie zwiększonego zapotrzebowania. Atutem panelu wiatrowego jest możliwość montażu w dowolnym miejscu, z powodzeniem może stanowić np. element przydomowego ogrodzenia. 

- Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA, choć swoją podstawową działalność opiera na wytwarzaniu i przesyłaniu ciepła systemowego, dostrzega również rozwijające się potrzeby w zakresie indywidualnych źródeł energii odnawialnej – mówi Mirosław Romanowicz, Członek Zarządu ECO ds. operacyjnych - Aby firma się rozwijała i oferowała produkty coraz lepiej dopasowane do potrzeb odbiorców, nieustannie poszukujemy innowacji, między innymi poprzez konkurs Warm Up Your Business, który współorganizujemy od dwóch lat z PNT w Opolu.
Innowacje w obszarze produkcji energii, technologie oszczędne i przyjazne dla środowiska, wydajna i efektywna organizacja - kreowanie dokładnie takiej wizji przyszłości w dziedzinie energetyki to główny cel, jaki stawiają przed uczestnikami organizatorzy programu akceleracyjnego „Warm up your business”. Dwie zrealizowane edycje wskazują wyraźnie, że poprzez budowę ekosystemu startupowego cel ten udaje się osiągać.

- Wszyscy widzimy ogromny potencjał w Panelu Wiatrowym – mówi Paweł Krawczyk Członek Zarządu ds. Ekonomicznych ECO - bardzo chcemy doprowadzić projekt do fazy, w której ostateczny produkt będzie można zamówić do swojego domu .

- Jesteśmy podekscytowani, że udało nam się znaleźć partnera biznesowego, który pomoże nam rozwijać projekt naszego życia – mówi Rafał Juszko, jeden z autorów koncepcji. ECO pomaga nam zarówno finansowo jak i merytorycznie, dzięki czemu możemy rozpocząć konkretne prace i mieć pewność, że podążają one w odpowiednim kierunku. Ponadto, dzięki możliwości skorzystania z zaplecza wiedzy i technologii, jakie zaoferował nam Park Naukowo-Technologiczny możemy już teraz po prostu pracować nad naszym panelem.

Zakończenie prac badawczo-rozwojowych planowane jest na koniec bieżącego roku. Wtedy to, gotowy będzie prototyp wirnika, który jest kluczowym elementem Panelu Wiatrowego.

IMG 9830

Fot. Konferencja prasowa z udziałem (od lewej): Arkadiusz Zemlak, Rafał Juszko, Tomasz Gruszka - autorzy pomysłu, Arkadiusz Wiśniewski - Prezydent Miasta Opola, Jarosław Mamala - prezes PNT w Opolu, Mirosław Romanowicz - członek zarządu ECO SA ds. operacyjnych, Paweł Krawczyk - członek zarządu ECO SA ds. ekonomicznych

IMG 9861

IMG 9869

IMG 9907

IMG-20200113-WA0001

 

O energii z praktycznego punktu widzenia

Energetyka Cieplna Opolszczyzny, Powiat Strzelecki i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich (CKZiU) podpisali dziś porozumienie w sprawie zacieśnienia współpracy na rzecz podniesienia jakości i atrakcyjności kształcenia praktycznego. To szansa dla młodzieży kształcącej się w zawodach: elektryk i technik elektryk.


Korzyści odniosą wszystkie strony porozumienia. W ramach podjętej współpracy CKZiU zyska wsparcie w realizacji procesu dydaktycznego, poprzez m.in. umożliwienie zdobywania przez uczniów praktycznych umiejętności w ramach zajęć, praktyk zawodowych oraz staży wakacyjnych w ECO. Porozumienie zakłada również współpracę w zakresie identyfikowania potrzeb i wymagań kwalifikacyjnych rynku pracy oraz kompetencji, które należy kształcić u uczniów, a także wsparcie działań promujących podjęcie pracy przez absolwentów CKZiU w ECO SA i jej oddziałach.

- Podpisane porozumienie daje każdej ze stron wymierne, choć niematerialne korzyści - mówi Mirosław Romanowicz, Członek Zarządu ds. operacyjnych ECO SA - My mamy możliwość pozyskania dobrze przygotowanych kandydatów na pracowników, którzy nie wymagają już dodatkowego przeszkolenia przed podjęciem pracy, a uczniowie wchodzą w dorosłość przygotowani praktycznie, stając się atrakcyjnym nabytkiem dla pracodawcy.

Współpraca rozpoczęła się już dziś, tj. 4 lutego 2020 roku, a jednym z jej priorytetów jest opracowanie systemu stypendialnego dla uczniów.

podpisanie

Na zdjęciu: (od lewej) Halina Kajstura Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, Mirosław Romanowicz Członek Zarządu ds. Operacyjnych ECO, Józef Swaczyna Starosta Strzelecki, Waldemar Gaida Wicestarosta Strzelecki

ECO Kogeneracja uzyskała premię kogeneracyjną.

Będzie więcej czystej energii w Opolu. ECO Kogeneracja uzyskała premię kogeneracyjną.

ECO Kogenerecja, spółka należąca do Grupy Kapitałowej ECO znalazła się w gronie 5 firm w Polsce, które decyzją Urzędu Regulacji Energetyki, uzyskały tzw. premię kogeneracyjną, czyli dopłatę do energii wytworzonej w kogeneracji.

W dniach 17-20 grudnia odbyła się pierwsza aukcja na premię kogeneracyjną za wytworzenie energii elektrycznej w nowych lub znacznie zmodernizowanych jednostkach kogeneracji o mocy zainstalowanej od 1 do 50 MW. Spółka ECO Kogeneracja uzyskała dopłatę do energii elektrycznej, która wytwarzana będzie w nowym, gazowym źródle wysokosprawnej kogeneracji powstającym w Opolu przy ul. Harcerskiej. Co jest istotne to fakt, iż uzyskane wsparcie będzie obowiązywać przez 15 lat od momentu wybudowania i wyprodukowania pierwszej energii elektrycznej z nowego źródła kogeneracyjnego. Dzięki takiemu mechanizmowi firma będzie miała wsparcie przez cały planowany okres eksploatacji nowego źródła wysokosprawnej kogeneracji (do czasu wymiany/modernizacji jednostek wytwórczych).
Dla przypomnienia, kogeneracja jest technologią, która pozwala na wytwarzanie zarówno ciepła jak i energii elektrycznej w jednym procesie produkcyjnym. Takie rozwiązanie, ze względu na oszczędność paliwa (np. gazu) jest jednym z najefektywniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska sposobów masowej produkcji energii. Energetyka Cieplna Opolszczyzny, która jest pionierem rozwoju kogeneracji w Polsce, posiada obecnie 7 aktywnych źródeł tego typu.
-Wkrótce powstaną kolejne, w tym nowy układ gazowy w Opolu. - mówi Mirosław Romanowicz, członek zarządu ECO SA. - Dołączy on do dwóch już istniejących na terenie Opola, które już od wielu lat produkują prąd i zapewniają komfort cieplny mieszkańcom miasta. Trzecie źródło kogeneracyjne w Opolu ograniczy konieczność pracy starszych kotłów węglowych, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko naturalne. To jeden z najważniejszych kierunków rozwoju Grupy Kapitałowej ECO - dodaje M. Romanowicz.
-Kogeneracja to bez wątpienia obszar, w którym rozwój ECO jest najbardziej dynamiczny i widowiskowy – mówi Krzysztof Diduch, prezes ECO Kogeneracji. W 2019 roku firma uruchomiła nowe źródła w Malborku i Tarnobrzegu, a za chwilę rozpocznie się budowa kolejnych na terenie woj. lubuskiego i w Jeleniej Górze. Dzięki wygranej właśnie aukcji, do listy powstających kogeneracji, dopisujemy również nowe źródło w Opolu.

Do góry