CSR

Edukacja najmłodszych

Edukacja ekologiczna to jeden z fundamentów działalności ECO w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. 

Swoje działania z tego zakresu prowadzimy na wielu płaszczyznach, jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje projekt, który od wielu lat realizujemy wspólnie z Teatrem EKO Studio z Opola.

Przedstawienia edukacyjne dla dzieci to coroczna inicjatywa ECO skierowana do dzieci z ogrzewanych przez firmę przedszkoli z terenu działalności całej Grupy Kapitałowej.

Każdego roku gramy prawie 90 przedstawień w całej Polsce. Uczestniczy w nich blisko 10 tysięcy dzieci.

Dotychczas odbyło się blisko 500 spektakli, które obejrzało 45 tysięcy dzieci.

Przedstawienia wcześniej oparte były na znanej literaturze dziecięcej. Od niedawna scenariusze pisane są specjalnie na potrzeby ECO i związane z podstawową działalnością spółki, czyli produkcją ciepła i energi elektrycznej. Celem jest nauka (poprzez zabawę), w jaki sposób efektywnie korzystać z energii i jak każdy powinien dbać o środowisko naturalne.

Najnowszy spektakl ECO i Teatru EKO Studio nosi tytuł "Piotruś i Smog".

Bajka stawia głównego bohatera, Piotrusia przed wyzwaniem pokonania groźnego "Smoka", który unosi się nad miastem. Jak się okazuje w dalszej części przedstawienia, nie chodzi wcale o smoka, ale o Smog, który pojawił się w powietrzu i zagrażał zdrowiu mieszkańców miasta. Czy i w jaki sposób Piotruś zaradzi problemowi? O tym dzieci przekonują się na końcu spektaklu. 

Piosenka Piotrusia z przedstawienia "Piotruś i Smog" - posłuchaj

cover

 

Film: Premiera spektaklu pt. "Gajowy Badura", który w 2016 roku uczył najmłodszych w jaki sposób dbać o środowisko naturalne

 Zachęcamy także do zapoznania się z innymi inicjatywami ECO skierowanymi do najmłodszych:

Do góry