Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną, Energetyka Cieplna Opolszczyzny zaprosiła najmłodszych opolan do Teatru EKO Studio.

Mali widzowie zobaczyli edukacyjny spektakl ekologiczny w reżyserii Andrzeja Czernika, znanego opolskiej publiczności aktora i reżysera.

Fabuła przedstawienia dotyka niezwykle aktualnego problemu składowania i utylizacji odpadów.  Mówi również o szkodliwości niskiej emisji, która powstaje w wyniku ogrzewania domów niekologicznymi piecami.

- ECO od wielu lat prowadzi intensywne działania mające na celu poprawę jakości powietrza w miastach. Ważnym elementem tego procesu jest edukacja skierowana do najmłodszych. „Zaplastikowani” to kolejne  przedstawienie, które ma za zadanie zaszczepić w młodym pokoleniu wrażliwość na kwestie związane z wpływem każdego z nas na nasze otoczenie. Mówi również o ekologicznych sposobach zagospodarowania odpadów, w sposób efektywny energetycznie i nieingerujący w środowiska naturalne – mówi Paweł Krawczyk, członek Zarządu ECO SA.

zaplastikowaniPremiera „Zaplastikowanych” oczekiwana jak James Bond!

 

„Zaplastikowni” już wkrótce wyruszą ze swoją edukacyjną misją w Polskę. Spektakl  będzie pokazywany dzieciom w ogrzewanych przez ECO przedszkolach nie tylko w Opolu i na Opolszczyźnie, ale również na terenie 9 pozostałych województw, w których działa Grupa Kapitałowa ECO.

Dotychczas ECO wspólnie z Teatrem EKO Studio wyprodukowała przedstawienia edukacyjne pt.: „Zalanda” ,„Drużyna Zet” „Gajowy Badura” czy „Piotruś i Smog”. Od 2008 roku cykl spektakli edukacyjnych zobaczyło blisko 75 000 dzieci w miejscowościach z terenu 10 województw ogrzewanych przez ECO.

Wcześniejsze bajki można oglądać online na portalu www.ecologiczneprzedszkole.pl